PČELARSKI FORUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
PČELARSKI FORUM

Forum za ljubitelje pčelarenja
 
PrijemLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 Mlad-perspektivan

Ići dole 
AutorPoruka
Perica




Broj poruka : 3
Datum upisa : 11.05.2010

Mlad-perspektivan Empty
PočaljiNaslov: Mlad-perspektivan   Mlad-perspektivan Icon_minitimeUto Maj 11, 2010 10:03 pm

Pozdrav narode...Zovem se Perica, imam 21 godinu, zivim u sremu u mestu Sid.

Pcele i ja...Pra deda je "drzao" pcele pre nekih 70 godina,slabo ga se secam,ali je moj otac preko svog dede (mog pra dede) zavoleo pcelu kao zivotinju,a i posao pcelara...Par godina pomaze kolegi koji ima 38 drustava, otac ce uskoro u penziju pa eto, treba naci neku zanimaciju za "stare" dane...Naravno, uz oca sam se i ja zainteresovao, pa smo tako odlucili da se bavimo pcelarstvom...

Kupili smo 10 polovnih LR nastavaka (4 imaju ramove/2 izvuceno sace/2 satne osnove izvucene),krovova je bilo mislim 4,ali smo mi napravili sve nove krovove...Nastavke sam sredio (zagitovao spoljne rupice-pukotine, i koliko se moglo izravnao sitne neravnine slajfericom/pripremio za farbanje/farbacu za koji dan samo da kupim boju/)
Ostale neophodne delove (ramove sto fale,podnjace i ostalo ce mo da kupimo)

Opasno sam zagrejan za pcelarenje, hocu da naucim,posla se ne bojim i vec sledece godine planiram da kupujem nove kosnice (nove, i kompletne)

Inace posedujemo komad zemlje gde je otac rodjen,nalazi se na oko 500m od odmaralista "Lipovaca"(fruska gora),a bas na toj zemlji je pra deda nekada "drzao" pcele. Mesto se nalazi u srcu sume (bagrem,lipa),a u celoj dolini gde je zemlja je livada, tako da ce pasa pcela biti kvalitetna (cveta nece nedostajati)...

Eto toliko, raspisao sam se, mozda malo i previse, pisacu jos dosta toga,uglavnom ce za pocetak to biti o kosnicama, posle vec o pcelama, raznim bolestima,prezimljavanju, proizvodima, pa cu sa vec nekim stecenim iskustvom da se potrudim da znanje prenesem na nove ne iskusne clanove foruma...

ps. Ako je nesto savrseno, pcela je...
Nazad na vrh Ići dole
 
Mlad-perspektivan
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
PČELARSKI FORUM :: PČELARI :: DA SE UPOZNAMO-
Skoči na: