PČELARSKI FORUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
PČELARSKI FORUM

Forum za ljubitelje pčelarenja
 
PrijemLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 Užičavanje ramova

Ići dole 
4 posters
AutorPoruka
postar




Broj poruka : 127
Datum upisa : 25.01.2009
Godina : 63
Lokacija : Sarajevo /kod Breze

Užičavanje ramova Empty
PočaljiNaslov: Užičavanje ramova   Užičavanje ramova Icon_minitimeNed Feb 01, 2009 7:59 pm

Koji je sistem najboljeg užičavanja rama mislim kroz pčelarska iskustva a ne naučna istraživanja. Ja radim vodoravno sa 3 žice mada sam čitao da uspravno navodno bolje za pčele.
Nazad na vrh Ići dole
Admin
Admin
Admin


Broj poruka : 68
Datum upisa : 21.10.2008
Godina : 57
Lokacija : Starčevo

Užičavanje ramova Empty
PočaljiNaslov: Re: Užičavanje ramova   Užičavanje ramova Icon_minitimeNed Feb 01, 2009 10:36 pm

Ja koristim uspravno žičanje . Četiri žice ukošene , činimi se da je jako dobro do sada nisam imao većih problema .
Nazad na vrh Ići dole
https://med-polen.forumsr.net
postar




Broj poruka : 127
Datum upisa : 25.01.2009
Godina : 63
Lokacija : Sarajevo /kod Breze

Užičavanje ramova Empty
PočaljiNaslov: Re: Užičavanje ramova   Užičavanje ramova Icon_minitimeNed Feb 01, 2009 10:42 pm

Jesili radio sa vodoravnim užičavnem ikada.
Nazad na vrh Ići dole
Admin
Admin
Admin


Broj poruka : 68
Datum upisa : 21.10.2008
Godina : 57
Lokacija : Starčevo

Užičavanje ramova Empty
PočaljiNaslov: Re: Užičavanje ramova   Užičavanje ramova Icon_minitimePon Feb 02, 2009 8:41 pm

postar ::
Jesili radio sa vodoravnim užičavnem ikada.

Nisam ja lično moj otac je imao takve ramove , kada mi je to iza njega ostalo ja sam pri svakoj sledećoj promeni voska prežičavao na vertikalni način .
Nazad na vrh Ići dole
https://med-polen.forumsr.net
postar




Broj poruka : 127
Datum upisa : 25.01.2009
Godina : 63
Lokacija : Sarajevo /kod Breze

Užičavanje ramova Empty
PočaljiNaslov: Re: Užičavanje ramova   Užičavanje ramova Icon_minitimeUto Feb 03, 2009 11:23 pm

dali je postojao neki razlog tvoje izmene ili je to tek onako.
Nazad na vrh Ići dole
Admin
Admin
Admin


Broj poruka : 68
Datum upisa : 21.10.2008
Godina : 57
Lokacija : Starčevo

Užičavanje ramova Empty
PočaljiNaslov: Re: Užičavanje ramova   Užičavanje ramova Icon_minitimeSre Feb 04, 2009 9:35 am

Razlog lični nije postojao ali sam video da skoro svi pčelari u mom okruženju tako rade i nemaju problema .Pa ja po onoj narodnoj gde svi bosanci tamo i mali Muja .
Nazad na vrh Ići dole
https://med-polen.forumsr.net
trut




Broj poruka : 13
Datum upisa : 06.12.2008
Lokacija : pale

Užičavanje ramova Empty
PočaljiNaslov: Re: Užičavanje ramova   Užičavanje ramova Icon_minitimeSre Feb 04, 2009 10:39 am

imam dvije trecine db i resto lr kosnica. odlucio sam da naslijedim ocev nacin uzicavanja, a to su tri zice horizontalno i dvije vertikalno pasvtavljene u slovo a.
Nazad na vrh Ići dole
http://sumar.zara@gmail.com
postar




Broj poruka : 127
Datum upisa : 25.01.2009
Godina : 63
Lokacija : Sarajevo /kod Breze

Užičavanje ramova Empty
PočaljiNaslov: Re: Užičavanje ramova   Užičavanje ramova Icon_minitimeSre Feb 04, 2009 9:46 pm

Ma ja to pitam zbog toga sto sam cuo da bolje i rade sace a ist i tako da matica bolje nosi ako se uzicava uspravno. Navodno sto je sace stabilnije u ramu a sigurno ima jos nekih razloga.
Jeste li vi culi za takve stvari?
Nazad na vrh Ići dole
Admin
Admin
Admin


Broj poruka : 68
Datum upisa : 21.10.2008
Godina : 57
Lokacija : Starčevo

Užičavanje ramova Empty
PočaljiNaslov: Re: Užičavanje ramova   Užičavanje ramova Icon_minitimeČet Feb 05, 2009 12:42 am

Mislim da nema veze sa radom matica , bar koliko sam ja čuo od iskusnijih . Problem je stabilnost saća prilikom vrcanja i velikih temperatura . Po toj logici onda je bolji tvoj sistem jer nemože da sklizne vosak , zato se ianče i prilikom vertikalnog ožičavanja žice kose a nisu ravne (Paralelne sa bočnim stranama rama ).
Nazad na vrh Ići dole
https://med-polen.forumsr.net
postar




Broj poruka : 127
Datum upisa : 25.01.2009
Godina : 63
Lokacija : Sarajevo /kod Breze

Užičavanje ramova Empty
PočaljiNaslov: Re: Užičavanje ramova   Užičavanje ramova Icon_minitimeČet Feb 05, 2009 9:20 pm

ok admine mislim da si i upravu ako neko od pčelara ne dokaže obratno.
Nazad na vrh Ići dole
ZORAN




Broj poruka : 9
Datum upisa : 08.11.2009
Lokacija : Pančevo

Užičavanje ramova Empty
PočaljiNaslov: užičavanje ramova   Užičavanje ramova Icon_minitimeČet Nov 19, 2009 10:38 pm

Jako koristan savet za sve kolege pčelare,koristite "Eko Voju"košnicu i nema više užičavanje ramova niti umetanja satnih osnova sve same rade"bubice",pozdrav za sve.
Nazad na vrh Ići dole
postar




Broj poruka : 127
Datum upisa : 25.01.2009
Godina : 63
Lokacija : Sarajevo /kod Breze

Užičavanje ramova Empty
PočaljiNaslov: Re: Užičavanje ramova   Užičavanje ramova Icon_minitimePon Nov 30, 2009 8:13 pm

Zorane par slika nebi skodilo o tim kosnicama a obrazlozenje bi itekako dalo pravi smisao tvog prethodnog teksta. Pozzzzz
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Užičavanje ramova Empty
PočaljiNaslov: Re: Užičavanje ramova   Užičavanje ramova Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Užičavanje ramova
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Porodajem Nosace ramova i Americke razmake

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
PČELARSKI FORUM :: TEHNIKA PČELARENJA :: KOŠNICE I OPREMA ZA PČELARENJE-
Skoči na: