PČELARSKI FORUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
PČELARSKI FORUM

Forum za ljubitelje pčelarenja
 
PrijemLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 Jagorčevina visibaba i kukurijek danas 3. 2. 09. prvi poklon za moje pčele

Ići dole 
4 posters
AutorPoruka
postar




Broj poruka : 127
Datum upisa : 25.01.2009
Godina : 63
Lokacija : Sarajevo /kod Breze

Jagorčevina visibaba i kukurijek danas 3. 2. 09. prvi poklon za moje pčele Empty
PočaljiNaslov: Jagorčevina visibaba i kukurijek danas 3. 2. 09. prvi poklon za moje pčele   Jagorčevina visibaba i kukurijek danas 3. 2. 09. prvi poklon za moje pčele Icon_minitimeUto Feb 03, 2009 11:48 pm

Danas su pčelice na temperaturi koja je bila + 13 u Brezi unosile pvi polen sa visibaba i jagorčevine.
Nazad na vrh Ići dole
Žeki

Žeki


Broj poruka : 231
Datum upisa : 02.12.2008
Lokacija : BG,Žarkovo

Jagorčevina visibaba i kukurijek danas 3. 2. 09. prvi poklon za moje pčele Empty
PočaljiNaslov: Re: Jagorčevina visibaba i kukurijek danas 3. 2. 09. prvi poklon za moje pčele   Jagorčevina visibaba i kukurijek danas 3. 2. 09. prvi poklon za moje pčele Icon_minitimeSre Feb 04, 2009 12:16 am

bounce bounce Blago tebi,ovde duva košava pa ne misli da stane
Nazad na vrh Ići dole
http://duborez.wordpress.com
Admin
Admin
Admin


Broj poruka : 68
Datum upisa : 21.10.2008
Godina : 56
Lokacija : Starčevo

Jagorčevina visibaba i kukurijek danas 3. 2. 09. prvi poklon za moje pčele Empty
PočaljiNaslov: Re: Jagorčevina visibaba i kukurijek danas 3. 2. 09. prvi poklon za moje pčele   Jagorčevina visibaba i kukurijek danas 3. 2. 09. prvi poklon za moje pčele Icon_minitimeSub Feb 07, 2009 4:49 pm

Danas sam malo posvetio pažnje malim vrednicama , koriste pogače koje sam im ubacio . Danas je bilo jako lepo vreme kao i juče i prekjuče temperatura je bila iznad 15 stepeni , pratio sam koliko izleću i kako se vraćaju u košnicu , unose polen ? lol!
Nazad na vrh Ići dole
https://med-polen.forumsr.net
postar




Broj poruka : 127
Datum upisa : 25.01.2009
Godina : 63
Lokacija : Sarajevo /kod Breze

Jagorčevina visibaba i kukurijek danas 3. 2. 09. prvi poklon za moje pčele Empty
PočaljiNaslov: Re: Jagorčevina visibaba i kukurijek danas 3. 2. 09. prvi poklon za moje pčele   Jagorčevina visibaba i kukurijek danas 3. 2. 09. prvi poklon za moje pčele Icon_minitimeNed Feb 08, 2009 7:03 pm

Nakon samo par dana i maslaćak je pokazao zube. Nekako mi rano za maslačak ali priroda može sve.
Nazad na vrh Ići dole
postar




Broj poruka : 127
Datum upisa : 25.01.2009
Godina : 63
Lokacija : Sarajevo /kod Breze

Jagorčevina visibaba i kukurijek danas 3. 2. 09. prvi poklon za moje pčele Empty
PočaljiNaslov: Re: Jagorčevina visibaba i kukurijek danas 3. 2. 09. prvi poklon za moje pčele   Jagorčevina visibaba i kukurijek danas 3. 2. 09. prvi poklon za moje pčele Icon_minitimeNed Feb 08, 2009 8:50 pm

Jagorčevina visibaba i kukurijek danas 3. 2. 09. prvi poklon za moje pčele 08022009650
Nazad na vrh Ići dole
postar




Broj poruka : 127
Datum upisa : 25.01.2009
Godina : 63
Lokacija : Sarajevo /kod Breze

Jagorčevina visibaba i kukurijek danas 3. 2. 09. prvi poklon za moje pčele Empty
PočaljiNaslov: Re: Jagorčevina visibaba i kukurijek danas 3. 2. 09. prvi poklon za moje pčele   Jagorčevina visibaba i kukurijek danas 3. 2. 09. prvi poklon za moje pčele Icon_minitimeNed Feb 08, 2009 8:52 pm

Jagorčevina visibaba i kukurijek danas 3. 2. 09. prvi poklon za moje pčele 08022009649
Nazad na vrh Ići dole
postar




Broj poruka : 127
Datum upisa : 25.01.2009
Godina : 63
Lokacija : Sarajevo /kod Breze

Jagorčevina visibaba i kukurijek danas 3. 2. 09. prvi poklon za moje pčele Empty
PočaljiNaslov: Re: Jagorčevina visibaba i kukurijek danas 3. 2. 09. prvi poklon za moje pčele   Jagorčevina visibaba i kukurijek danas 3. 2. 09. prvi poklon za moje pčele Icon_minitimeNed Feb 08, 2009 8:53 pm

Jagorčevina visibaba i kukurijek danas 3. 2. 09. prvi poklon za moje pčele 08022009651
Nazad na vrh Ići dole
Admin
Admin
Admin


Broj poruka : 68
Datum upisa : 21.10.2008
Godina : 56
Lokacija : Starčevo

Jagorčevina visibaba i kukurijek danas 3. 2. 09. prvi poklon za moje pčele Empty
PočaljiNaslov: Re: Jagorčevina visibaba i kukurijek danas 3. 2. 09. prvi poklon za moje pčele   Jagorčevina visibaba i kukurijek danas 3. 2. 09. prvi poklon za moje pčele Icon_minitimeNed Feb 08, 2009 10:09 pm

Danas sam bio zaludan , brojao sam koliko pčela uleti za jedan minut sa "tovarom" na nogicama . I jako sam zadovoljan trides pčela uleti sa teretom za jedan minut . Ali ne leži vraže evo vreme se večeras naglo pogoršalo .
Nazad na vrh Ići dole
https://med-polen.forumsr.net
postar




Broj poruka : 127
Datum upisa : 25.01.2009
Godina : 63
Lokacija : Sarajevo /kod Breze

Jagorčevina visibaba i kukurijek danas 3. 2. 09. prvi poklon za moje pčele Empty
PočaljiNaslov: "HS" KOŠNICE OD TVRDOG STIROPOLA   Jagorčevina visibaba i kukurijek danas 3. 2. 09. prvi poklon za moje pčele Icon_minitimeNed Feb 08, 2009 11:24 pm

I kodmene vrijeme varira pa je moguče svašta ali mislim da če biti OK.
Nazad na vrh Ići dole
trut




Broj poruka : 13
Datum upisa : 06.12.2008
Lokacija : pale

Jagorčevina visibaba i kukurijek danas 3. 2. 09. prvi poklon za moje pčele Empty
PočaljiNaslov: Re: Jagorčevina visibaba i kukurijek danas 3. 2. 09. prvi poklon za moje pčele   Jagorčevina visibaba i kukurijek danas 3. 2. 09. prvi poklon za moje pčele Icon_minitimeUto Feb 17, 2009 3:58 pm

nazalost 23 su uginule. varoa je uzele danak
Nazad na vrh Ići dole
http://sumar.zara@gmail.com
Admin
Admin
Admin


Broj poruka : 68
Datum upisa : 21.10.2008
Godina : 56
Lokacija : Starčevo

Jagorčevina visibaba i kukurijek danas 3. 2. 09. prvi poklon za moje pčele Empty
PočaljiNaslov: Re: Jagorčevina visibaba i kukurijek danas 3. 2. 09. prvi poklon za moje pčele   Jagorčevina visibaba i kukurijek danas 3. 2. 09. prvi poklon za moje pčele Icon_minitimeUto Feb 17, 2009 4:27 pm

Pa da li si ih tretirao protiv varoe pre zime ?
Nazad na vrh Ići dole
https://med-polen.forumsr.net
trut




Broj poruka : 13
Datum upisa : 06.12.2008
Lokacija : pale

Jagorčevina visibaba i kukurijek danas 3. 2. 09. prvi poklon za moje pčele Empty
PočaljiNaslov: Re: Jagorčevina visibaba i kukurijek danas 3. 2. 09. prvi poklon za moje pčele   Jagorčevina visibaba i kukurijek danas 3. 2. 09. prvi poklon za moje pčele Icon_minitimeSre Feb 18, 2009 3:29 pm

jesam, naravno. medjutim cetiri godine ranije, znaci izuzev prosle jeseni kada sam koristio varostop, pcele sam po preporuci eminentnih srucnjaka iz te oblasti tretirao iskljucivo oksalnom kiselinom i ostalim bio preparatima (bez otrovnih hemiskih jedinjenja).
pokusaj pcelarenja bez hemije.
toliko o tome, sad se sigurno zna da je to nemoguce.doduse do ove godine nisam nikada imao gubitke kod prezimljavanja, a jesenas po nagovoru prijetelja sam uradio testirenje na par uzoraka u pcelinjaku i to je rezultiralo da sam ih dimio i naravno koristio oksalnu kiselinu
Nazad na vrh Ići dole
http://sumar.zara@gmail.com
postar




Broj poruka : 127
Datum upisa : 25.01.2009
Godina : 63
Lokacija : Sarajevo /kod Breze

Jagorčevina visibaba i kukurijek danas 3. 2. 09. prvi poklon za moje pčele Empty
PočaljiNaslov: Re: Jagorčevina visibaba i kukurijek danas 3. 2. 09. prvi poklon za moje pčele   Jagorčevina visibaba i kukurijek danas 3. 2. 09. prvi poklon za moje pčele Icon_minitimeČet Feb 19, 2009 1:45 am

Komšija žao mi je, veliki je to udarac za nas pčelare. Prošle godine kod mog kolege 21 košnica, tada je prvi puta tretirao sa oksalnom. Dali je bila greška u omjeru oksalne kis. ili nešto drugo bog zna. Kolko je ostalo živi komšo.
Nazad na vrh Ići dole
trut




Broj poruka : 13
Datum upisa : 06.12.2008
Lokacija : pale

Jagorčevina visibaba i kukurijek danas 3. 2. 09. prvi poklon za moje pčele Empty
PočaljiNaslov: Re: Jagorčevina visibaba i kukurijek danas 3. 2. 09. prvi poklon za moje pčele   Jagorčevina visibaba i kukurijek danas 3. 2. 09. prvi poklon za moje pčele Icon_minitimePet Feb 20, 2009 3:26 pm

mislim da je oksalna bila ok, ali sam za zadimljavanje koristio lijek proizvodjaca iz ugljevika. poznato je da svi veliki distributeri nabavljavu mitak ili neki drugi "bojni" otrov naveliko i onda ga pakuju u maleoprodajnu ambalazu. e tu je usljed nedostatka kontrole kvaliteta obicno ostavljen prostor za manipulaciju, nije koncetrovan adekvatno.
inace sam do trenutka kad odlucih da pcelarim "organski". koristio lijekove novosadskih proizvodjaca i bili su u redu.
a gubitaka ce, pretpostavljam, biti jos. za sada je zivih 67.
Nazad na vrh Ići dole
http://sumar.zara@gmail.com
Admin
Admin
Admin


Broj poruka : 68
Datum upisa : 21.10.2008
Godina : 56
Lokacija : Starčevo

Jagorčevina visibaba i kukurijek danas 3. 2. 09. prvi poklon za moje pčele Empty
PočaljiNaslov: Re: Jagorčevina visibaba i kukurijek danas 3. 2. 09. prvi poklon za moje pčele   Jagorčevina visibaba i kukurijek danas 3. 2. 09. prvi poklon za moje pčele Icon_minitimePet Feb 20, 2009 8:28 pm

Znam kako ti je , ja inače sve što kupujem kupujem od proverenih dobavljača . Znaš najveći problem je kvalitet u svemu i svačemu svuda su se uvukli lopovi mešetari . Embarassed
I sada se setim neki put sa setom onog dobrog JUS kvaliteta , niko nije smeo ni da pomisli da nešto proturi što nevalja .
Nazad na vrh Ići dole
https://med-polen.forumsr.net
trut




Broj poruka : 13
Datum upisa : 06.12.2008
Lokacija : pale

Jagorčevina visibaba i kukurijek danas 3. 2. 09. prvi poklon za moje pčele Empty
PočaljiNaslov: Re: Jagorčevina visibaba i kukurijek danas 3. 2. 09. prvi poklon za moje pčele   Jagorčevina visibaba i kukurijek danas 3. 2. 09. prvi poklon za moje pčele Icon_minitimePet Feb 20, 2009 9:51 pm

da ne bude zabune, ja sam kriv za stanje u pcelinjaku jer sam drustva tretirao samo oksalnom kiselinom u jesen tri godine. tek nakon uzorkovanja jesenas sam odlucio vratiti se standardnim nacinima lijecenja.
problem koji lijek koristiti zaista postoji i iskustva mojih prijetelja i moja su upravo to sto sam napisao u proslom postu.
vidim na na netu i na drugim forumima da se taj problem pojavljuje i kod nabavke satnih osnova i pogaca.
Nazad na vrh Ići dole
http://sumar.zara@gmail.com
Žeki

Žeki


Broj poruka : 231
Datum upisa : 02.12.2008
Lokacija : BG,Žarkovo

Jagorčevina visibaba i kukurijek danas 3. 2. 09. prvi poklon za moje pčele Empty
PočaljiNaslov: Re: Jagorčevina visibaba i kukurijek danas 3. 2. 09. prvi poklon za moje pčele   Jagorčevina visibaba i kukurijek danas 3. 2. 09. prvi poklon za moje pčele Icon_minitimePet Mar 06, 2009 10:21 pm

Sneg se istopio (bar kod mene Very Happy ) još malo pa proleće (kalendarski)a nas ko da je "smorilo" ovo prošlo zahlađenje Very Happy kao da smo i dalje u zimskom snu


Imali kakvih novosti iz pčelinjaka,dešava li se šta lepo (ili ružno) ...Poštar,Trut kakvo je vreme kod vas,verujem da je kod admina isto kao i kod mene (osim jače košave Crying or Very sad )
Nazad na vrh Ići dole
http://duborez.wordpress.com
postar




Broj poruka : 127
Datum upisa : 25.01.2009
Godina : 63
Lokacija : Sarajevo /kod Breze

Jagorčevina visibaba i kukurijek danas 3. 2. 09. prvi poklon za moje pčele Empty
PočaljiNaslov: Re: Jagorčevina visibaba i kukurijek danas 3. 2. 09. prvi poklon za moje pčele   Jagorčevina visibaba i kukurijek danas 3. 2. 09. prvi poklon za moje pčele Icon_minitimeČet Mar 12, 2009 9:15 pm

Žeki ::
Sneg se istopio (bar kod mene Very Happy ) još malo pa proleće (kalendarski)a nas ko da je "smorilo" ovo prošlo zahlađenje Very Happy kao da smo i dalje u zimskom snu


Imali kakvih novosti iz pčelinjaka,dešava li se šta lepo (ili ružno) ...Poštar,Trut kakvo je vreme kod vas,verujem da je kod admina isto kao i kod mene (osim jače košave Crying or Very sad )
Vozdra Zaki sad za sad je sve ok. Snijeg, kiša svakodnevno pada a temperatura je noču -4 dnevna od + 2 do +5 tako da leglo nesmije da krene pravom jačinom. Pozzzzzzzzz
Nazad na vrh Ići dole
trut




Broj poruka : 13
Datum upisa : 06.12.2008
Lokacija : pale

Jagorčevina visibaba i kukurijek danas 3. 2. 09. prvi poklon za moje pčele Empty
PočaljiNaslov: Re: Jagorčevina visibaba i kukurijek danas 3. 2. 09. prvi poklon za moje pčele   Jagorčevina visibaba i kukurijek danas 3. 2. 09. prvi poklon za moje pčele Icon_minitimePet Mar 13, 2009 3:49 pm

maglovito, hladno i trenutno pada snijeg. visina bijelog pokrivaca 20 cm.
znaci, zimovanje jos u toku
Nazad na vrh Ići dole
http://sumar.zara@gmail.com
postar




Broj poruka : 127
Datum upisa : 25.01.2009
Godina : 63
Lokacija : Sarajevo /kod Breze

Jagorčevina visibaba i kukurijek danas 3. 2. 09. prvi poklon za moje pčele Empty
PočaljiNaslov: Re: Jagorčevina visibaba i kukurijek danas 3. 2. 09. prvi poklon za moje pčele   Jagorčevina visibaba i kukurijek danas 3. 2. 09. prvi poklon za moje pčele Icon_minitimeSub Mar 14, 2009 2:26 am

trut ::
maglovito, hladno i trenutno pada snijeg. visina bijelog pokrivaca 20 cm.
znaci, zimovanje jos u toku
Upravu si još je zimovanje ali zimovanje sa leglom. Stanje za pčelu ubitacno, moramo dobro paziti i pomoči pčelama. Pošto svi pčelarimo različito počev od tipa koš. pa do nadmorski visina savjeti su veoma diskutabilni i nesigurni. Pozzzzzzzzzzz
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Jagorčevina visibaba i kukurijek danas 3. 2. 09. prvi poklon za moje pčele Empty
PočaljiNaslov: Re: Jagorčevina visibaba i kukurijek danas 3. 2. 09. prvi poklon za moje pčele   Jagorčevina visibaba i kukurijek danas 3. 2. 09. prvi poklon za moje pčele Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Jagorčevina visibaba i kukurijek danas 3. 2. 09. prvi poklon za moje pčele
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» primio bih na poklon kosnice i pcele
» primio bih na poklon kosnice i pcele
» primio bih na poklon kosnice i pcele
» primio bih na poklon kosnice i pcele
» primio bih na poklon kosnice i pcele

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
PČELARSKI FORUM :: TEHNIKA PČELARENJA :: PREZIMLJAVANJE-
Skoči na: