PČELARSKI FORUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
PČELARSKI FORUM

Forum za ljubitelje pčelarenja
 
PrijemLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 Prihrana za zimu

Ići dole 
2 posters
AutorPoruka
Admin
Admin
Admin


Broj poruka : 68
Datum upisa : 21.10.2008
Godina : 57
Lokacija : Starčevo

Prihrana za zimu Empty
PočaljiNaslov: Prihrana za zimu   Prihrana za zimu Icon_minitimeSre Okt 22, 2008 8:18 pm

Pošto sam bio malo više zauzet u toku avgusta i septembra kasno sam konstatovao da su mi se društva jako slabo spremili za zimu . Krenuo sam da spašavam šta se spasti može . Pribegavam prihrani sa običnim sirupom od šećera , pa kako bog da .
Nazad na vrh Ići dole
https://med-polen.forumsr.net
postar




Broj poruka : 127
Datum upisa : 25.01.2009
Godina : 63
Lokacija : Sarajevo /kod Breze

Prihrana za zimu Empty
PočaljiNaslov: Re: Prihrana za zimu   Prihrana za zimu Icon_minitimeUto Jan 27, 2009 9:53 pm

Ako to misliš sad raditi čisto sumnjam da če ti uspjeti. Možda kasnije da polovicom drugog mjeseca a i tada zavisi od vremena. Dobro razmisli.
Nazad na vrh Ići dole
Admin
Admin
Admin


Broj poruka : 68
Datum upisa : 21.10.2008
Godina : 57
Lokacija : Starčevo

Prihrana za zimu Empty
PočaljiNaslov: Re: Prihrana za zimu   Prihrana za zimu Icon_minitimeSre Jan 28, 2009 7:58 pm

To sam radio u zadnjoj nedelji oktobra , Za sada sam uspeo . Juče sam kontrolisao košnice i ubacio u svaku po jednu pogaču koje pravi moj stric .

Nažalost u jednu nisam stavio zato što je uginula , sigurno je presekao onaj jaki mraz koji je bio početkom Januara , ali sam naučio nešto zanimljivo .
Ona je jadna imala klube na sredini donjeg nastavka u gornjoj zoni i kretala se na jednu stranu došla je do kraja košnice potrošila je med iz pet ramova , e tu joj je bio kraj iz samo njoj poznatih razloga nije prešla na drugu stranu . Kada sam očistio košnicu našao sam u pet ramova meda od pola nagore . Zašto nije klube otišlo na kontra stranu ????
Da je prešla na drugu stranu nebi bilo problema tamo je bilo oko 5 kg meda koji je lepo bio zatvoren .
Nazad na vrh Ići dole
https://med-polen.forumsr.net
postar




Broj poruka : 127
Datum upisa : 25.01.2009
Godina : 63
Lokacija : Sarajevo /kod Breze

Prihrana za zimu Empty
PočaljiNaslov: Re: Prihrana za zimu   Prihrana za zimu Icon_minitimeSre Jan 28, 2009 11:48 pm

Sjeti se temperatura u oktobru tada su mogle uzimati ali ga nisu mogle preraditi ali bolje išta nego ništa. Sirotinji i muha kad u pakšu uleti zauhar.
U drvenim one nemaju dobru teperaturu zato što imate ventilaciju i topli zrak odma izađe.Donja i gornja temperatura imaju sasvim malu razliku.Dok u "HS" koš nešto drugo razlika u gornjem i donjem djelu je dosta veča pa stim i kretane klubetaza hranom je veča.
Nazad na vrh Ići dole
Admin
Admin
Admin


Broj poruka : 68
Datum upisa : 21.10.2008
Godina : 57
Lokacija : Starčevo

Prihrana za zimu Empty
PočaljiNaslov: Re: Prihrana za zimu   Prihrana za zimu Icon_minitimeČet Jan 29, 2009 12:12 am

Tu si definitivno upravu , sigurno im je jako bilo hladno i klube je bilo slabo pokretljivo .
Mada ja se jako bojim miševa poljskih pošto su moje košnice na rubu šume i polja koje mi se nalazi odma iza kuće kako bi miševima prijao stiradur ?


Mada za ovu zimu i kašnjenje sa prezimljavanjem kriv sam što sam očekivao da moj sin to odradi a on je malo lenj , njegov idol u košnici je trut. Laughing Ali to mi se više neće desiti . Sada imam drugi problem da na vreme spremim pčele za proletnju pašu inače će biti slaba berba ove godine .
Nazad na vrh Ići dole
https://med-polen.forumsr.net
postar




Broj poruka : 127
Datum upisa : 25.01.2009
Godina : 63
Lokacija : Sarajevo /kod Breze

Prihrana za zimu Empty
PočaljiNaslov: Re: Prihrana za zimu   Prihrana za zimu Icon_minitimePet Jan 30, 2009 1:14 am

Ili sam ja dosad neki srečkovič ili nešto drugo ali dosad nisam imao problema ni sa miševima a ni sa pticama. Novac i miš napravi rupu gdje se najmane nadaš. Ulaz na letu neka bude 7 do 8 mm tako male miševe nisam imo prilike vidjeti naplju možda da izađu u pratnji roditelja. Laughing
Čovječe pun si negativne energije. Samo dobro utopli košnice i stavi pogače ali nemoj dzvoliti da ostanu bez pogače. Uz to kad dođu bolji dani kranje ramove pomalo otvaraj. Bičeš prezadovoljan.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Prihrana za zimu Empty
PočaljiNaslov: Re: Prihrana za zimu   Prihrana za zimu Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Prihrana za zimu
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Prihrana pčela !!!!

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
PČELARSKI FORUM :: TEHNIKA PČELARENJA :: PREZIMLJAVANJE-
Skoči na: