PČELARSKI FORUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
PČELARSKI FORUM

Forum za ljubitelje pčelarenja
 
PrijemLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 Premjestanje pcela i okvira u novu kosnicu

Ići dole 
2 posters
AutorPoruka
zujac

zujac


Broj poruka : 1
Datum upisa : 24.06.2014

Premjestanje pcela i okvira u novu kosnicu Empty
PočaljiNaslov: Premjestanje pcela i okvira u novu kosnicu   Premjestanje pcela i okvira u novu kosnicu Icon_minitimeUto Jun 24, 2014 7:10 pm

Pozdrav!
Prije svega zelim sve da vas pozdravim. Kao sto sam naslov kaze premjestio bi pcele sa okvirima iz stare u novu kosnicum razlog tomu je sto je ova kosnica dosta dotrajala, pa me zanima koji je postupak? Sa pcelarstvom sam tek poceo tako da cu imati jos dosta pitanja  Surprised 
Unaprijed hvala na odgovoru!
Nazad na vrh Ići dole
Zuconja

Zuconja


Broj poruka : 1
Datum upisa : 18.07.2014

Premjestanje pcela i okvira u novu kosnicu Empty
PočaljiNaslov: Re: Premjestanje pcela i okvira u novu kosnicu   Premjestanje pcela i okvira u novu kosnicu Icon_minitimePet Jul 18, 2014 5:36 pm

Mislim da su ovde pitanja u vezi foruma, ali nema veze da ti odgovorim.
Staviš novu košnicu pored stare, pčele u staroj nadimiš i kada se smire na okviru, polako vadi jedan po jedan okvir i stavljaj u novu. Ako je nešto pčela ostalo u staroj po zidovima, istresi je ispred nove. Praznu staru košnicu skloni, a na njeno mesto gurni novu.
Najbitnije je da paziš da ti je matica na nekom od okvira, da slučajno nije prešla na zid košnice.
To ti je to.  Smile
Nazad na vrh Ići dole
 
Premjestanje pcela i okvira u novu kosnicu
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Prihrana pčela !!!!
» Zimsko uginuće pčela !!!
» Neželjeno rojenje pčela
» Vetar najveći neprijatelj- Zimovanje pčela
» TRETIRANJE PČELA SA 96 prcentnim ALKOHOLOM I PROPOLISOM ( SMJESA)

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
PČELARSKI FORUM :: FORUM :: PREDLOZI I PITANJA-
Skoči na: