PČELARSKI FORUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
PČELARSKI FORUM

Forum za ljubitelje pčelarenja
 
PrijemLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 sirup za prihranu

Ići dole 
+2
Admin
cteba
6 posters
AutorPoruka
cteba




Broj poruka : 1
Datum upisa : 23.10.2008

sirup za prihranu Empty
PočaljiNaslov: sirup za prihranu   sirup za prihranu Icon_minitimeČet Okt 23, 2008 10:52 am

Ja vrsim prihranu pcela sa obicnim sirupom koji spravljam od secera u kristalu koji rastopim u vrucoj vodi . Razmer je sledeci na 1 kg secera stavim 2 l vode .
Nazad na vrh Ići dole
Admin
Admin
Admin


Broj poruka : 68
Datum upisa : 21.10.2008
Godina : 57
Lokacija : Starčevo

sirup za prihranu Empty
PočaljiNaslov: Re: sirup za prihranu   sirup za prihranu Icon_minitimePet Okt 31, 2008 6:48 pm

Salažem se sa vama , stom razlikom što dodam u taj sirup malo isceđenog soka od limuna . Sirup obavezno dodajem u večernjim časovima nikako ujutru ili pre podne .
Nazad na vrh Ići dole
https://med-polen.forumsr.net
Tata_Duduje




Broj poruka : 1
Datum upisa : 06.11.2008

sirup za prihranu Empty
PočaljiNaslov: Re: sirup za prihranu   sirup za prihranu Icon_minitimeČet Nov 06, 2008 10:43 pm

Sirup za podrazajno prihranjivanje, vas tako redak, bolje je dati od 8 do 11 sati kako bi pcele unele vise polena preko dana. Vecernje i nocno davanje slabije utice na povecano zaleganje matice.
Nazad na vrh Ići dole
gigo-igo




Broj poruka : 1
Datum upisa : 22.11.2008
Godina : 54
Lokacija : Delcevo - Makedonija

sirup za prihranu Empty
PočaljiNaslov: Re: sirup za prihranu   sirup za prihranu Icon_minitimePon Nov 24, 2008 4:34 pm

Zdravo svima.....
jas moite pceli gi prihranuvam so caj od majcina dusica ( materka), seker i obavezno med.
5kg caj+3kg seker+1tegla med i dava odlicni rezultati
Nazad na vrh Ići dole
postar




Broj poruka : 127
Datum upisa : 25.01.2009
Godina : 63
Lokacija : Sarajevo /kod Breze

sirup za prihranu Empty
PočaljiNaslov: Re: sirup za prihranu   sirup za prihranu Icon_minitimeUto Jan 27, 2009 10:46 pm

Sirup sa čajem od trava je moja stalna tradicija .
Što veča količina trava pokazalo mi se kvalitetnije u samim bolestima pčele.
Kopriva, nana, kunica, i druge trave.Kunica i kopriva su zamene glavni sastojci u sirupu ostalo i sami znamo kako ide.
Nazad na vrh Ići dole
Admin
Admin
Admin


Broj poruka : 68
Datum upisa : 21.10.2008
Godina : 57
Lokacija : Starčevo

sirup za prihranu Empty
PočaljiNaslov: Re: sirup za prihranu   sirup za prihranu Icon_minitimeSre Jan 28, 2009 8:04 pm

postar ::
Sirup sa čajem od trava je moja stalna tradicija .
Što veča količina trava pokazalo mi se kvalitetnije u samim bolestima pčele.
Kopriva, nana, kunica, i druge trave.Kunica i kopriva su zamene glavni sastojci u sirupu ostalo i sami znamo kako ide.

Znači umesto vode stavljaš čaj ? Koliko čaja na 2kg šećera?
Nazad na vrh Ići dole
https://med-polen.forumsr.net
postar




Broj poruka : 127
Datum upisa : 25.01.2009
Godina : 63
Lokacija : Sarajevo /kod Breze

sirup za prihranu Empty
PočaljiNaslov: Re: sirup za prihranu   sirup za prihranu Icon_minitimeSre Jan 28, 2009 11:21 pm

Sve zavisi zašta pravim dali za posticaj 2/1 za pomoč rojevima1 ,1 1/2 ili zimsku prehranu 1/1 ali vodu uvjek prkuham ako nije iz bunara trava stavim na 50 l vode oko 4, 5 kg svježe svežem je doro kanapom ili žicom i ostvim je da odradi svoje . Boja vode bude skoro zelena i ona šećer, limun i sve ostalo.Prošle godine sam stavio i pelina ove godine ču pelin sa dozom i poduplat.
Nazad na vrh Ići dole
osibar

osibar


Broj poruka : 16
Datum upisa : 25.08.2009
Lokacija : Trogir;sada Zagreb

sirup za prihranu Empty
PočaljiNaslov: Re: sirup za prihranu   sirup za prihranu Icon_minitimeUto Avg 25, 2009 10:43 pm

Poštovani
Ja dajem sirup 1na1 .1kg šečera na 1l vode.voda obavezno vruča i u to dodam jednu teglu meda.pčelama mogu jedino sirupa dati ujutro kad je još malo hladnije.naveče ne mogu jer mi auto treba suprugi za posao.Po košnici dajem 1/2l sirupa i to srijedom i subotom.Prehranom sam počeo jer mi je paša (livada )slaba jer je susa.
Nadam se da dobro radim-šta vi mislite?
Hvala na savjetu.
OSIBAR.


Poslednji put izmenio osibar dana Uto Avg 25, 2009 10:47 pm, izmenio ukupno 2 puta
Nazad na vrh Ići dole
Admin
Admin
Admin


Broj poruka : 68
Datum upisa : 21.10.2008
Godina : 57
Lokacija : Starčevo

sirup za prihranu Empty
PočaljiNaslov: Re: sirup za prihranu   sirup za prihranu Icon_minitimeUto Avg 25, 2009 11:47 pm

Bolje je ujutru dati im , sigurno se pitaš što . Postavi se u njihov položaj ujutru dobiju hranu na na izvolte u košnici , neće se ni potruditi da pokupe to malo što ima u prirodi . Naravno prirodno je u svakom slučaju bolje . Mada sam ja imao slučaj sa jednom košnicom koja nije htela ni da takne sirup sve dok je imala pašu .
Vodi evidenciju koliko daješ sirupa u košnicu , pregledaj koliko imaju zaliha i pravi plan za zimu . Nemožeš ništa pogrešiti ako im daš više nego što im treba za zimu ali što se trošiti ako ne treba .
Nazad na vrh Ići dole
https://med-polen.forumsr.net
osibar

osibar


Broj poruka : 16
Datum upisa : 25.08.2009
Lokacija : Trogir;sada Zagreb

sirup za prihranu Empty
PočaljiNaslov: Re: sirup za prihranu   sirup za prihranu Icon_minitimeSre Avg 26, 2009 5:28 pm

Admin ::
Bolje je ujutru dati im , sigurno se pitaš što . Postavi se u njihov položaj ujutru dobiju hranu na na izvolte u košnici , neće se ni potruditi da pokupe to malo što ima u prirodi . Naravno prirodno je u svakom slučaju bolje . Mada sam ja imao slučaj sa jednom košnicom koja nije htela ni da takne sirup sve dok je imala pašu .
Vodi evidenciju koliko daješ sirupa u košnicu , pregledaj koliko imaju zaliha i pravi plan za zimu . Nemožeš ništa pogrešiti ako im daš više nego što im treba za zimu ali što se trošiti ako ne treba .
Hvala na savjetu.
Uglavnom jedni pišu obvezno noču drugi ujutro.
Ja moram ujutro jer nemam kola kad ja hoču(supruzi trebaju za posao),a pčelinjak mi je 60km u jednom smjeru,plus nazad.odo goooorrrriiiiiivvvvoooo!!
Košnice su mi na dva nastavka(tako su me savjetovali),mada sam prije uzimljavao na jedan nastavak,i primjetio sam da neke od košnica imaju gornji nastavak prazan(ne sve košnice),a leglo i maticu i nešto meda doli.jedne čak ima leglo i med u drugom nastavku,a doli je prazan.
livade koje su oko pčelinjaka su uglavnom spržene,mada pčele nose dosta i mogu reči slobodno puno peluda,ali cviječe ne medi.
Zato sam počeo davati sirup.Dajem srijedom i subotom,a do sada sam dao 5 puta.U subotu ču opet dati sirup ,a prije ću ih pregledati.
Po završetku i dolasku kuči,kad uhvatim vremene(pošto če za vinked kod nas biti i unuk


Twisted Evil )javit ču vam kakvo je stanje na pčelinjaku.
Nadam se da če biti puno bolje.
OSIBAR.
Nazad na vrh Ići dole
postar




Broj poruka : 127
Datum upisa : 25.01.2009
Godina : 63
Lokacija : Sarajevo /kod Breze

sirup za prihranu Empty
PočaljiNaslov: Re: sirup za prihranu   sirup za prihranu Icon_minitimePon Avg 31, 2009 12:27 am

osibare moj ti je savjet ako dajes u jutarnjim satima, upravo tvoja mjera 1/2 L i samo hladna voda bez ikavih dodataka da sirup ima sto manju aromu..
Razlog je sto pcele kad dobiju sirup postanu uznemirene to si mogao primjetiti. Masuci krilima izbacuju miris sirupa i tako nacesce dolazi do grabezi. Smanjin leta (broj ulica pcele toliko cm otvori leto) Prostor unutar kosnice prilagodi kolicini pcele jer svako je drustvo jako onoliko koliko pokriva prostora. Postar
Nazad na vrh Ići dole
osibar

osibar


Broj poruka : 16
Datum upisa : 25.08.2009
Lokacija : Trogir;sada Zagreb

sirup za prihranu Empty
PočaljiNaslov: Re: sirup za prihranu   sirup za prihranu Icon_minitimePon Avg 31, 2009 11:00 am

postar ::
osibare moj ti je savjet ako dajes u jutarnjim satima, upravo tvoja mjera 1/2 L i samo hladna voda bez ikavih dodataka da sirup ima sto manju aromu..
Razlog je sto pcele kad dobiju sirup postanu uznemirene to si mogao primjetiti. Masuci krilima izbacuju miris sirupa i tako nacesce dolazi do grabezi. Smanjin leta (broj ulica pcele toliko cm otvori leto) Prostor unutar kosnice prilagodi kolicini pcele jer svako je drustvo jako onoliko koliko pokriva prostora. Postar
Hvala postaru.
Primjer : Danas napunim kantu vručom vodom ,stavim jednu teglu meda i malo limuna te stavim šečer.To mješam dok se šečer i med ne rastope,zatim to stavim u posudu u kojoj držim inače med,koja je cca 40l i to zatvorim sa duplim poklopcem i ostavim u garažu.Sutra ujutro oko 7,30 do 8,00 h svim pčelama dam sirup. onda ostanem do 9,00h i pripazi kako je stanje sa pčelama.Leta su uglavnom smanjena na pola,a ona leta koja imaju rešetke(češalj)ona su navučena.tako da je smanjen pristup drugim pčelama.Problem koji me kod ovog muči je da kod dosta košnica gornji nastavak nema ništa hrane ,bezobzira koliko sam im dosada dao sirup.?To mi nije jasno,di ide sav taj sirup.Prilikom vrcanja cvjetnog,begrema i kestena nisam dirao donji nastavak(plodište).Kuda odnose sirup Question Rolling Eyes cyclops
OSIBAR.
Nazad na vrh Ići dole
postar




Broj poruka : 127
Datum upisa : 25.01.2009
Godina : 63
Lokacija : Sarajevo /kod Breze

sirup za prihranu Empty
PočaljiNaslov: Re: sirup za prihranu   sirup za prihranu Icon_minitimeČet Sep 03, 2009 2:04 am

Samo da sirup ohladi da sto manje siri miris.
Drugo vjerovatni imas jaka drustva , automacki ima dosta legla. Znaci trose dosta na leglo a ujedno prave sigurno velike medne vjence. Mora nesto biti i u gornjem tijelu ako si toliko davao, samo bi ja na tom mjestu zamjenio nastavke. Prvo radi toplote a pcele bi iz donjeg nstavka prenosile taj med ili sirup opet gore i to bi bio jos jedan poticaj matici da zalijeze. Ramove nemoj dirati jer je najbolje da pcele same naprave redoslijed ramova. Leglo tokom ovog mjeseca ce se upotpunosti smanjiti i sad sto im budes davao to ce biti prehrana za zimu. Pozzzzzz
Nazad na vrh Ići dole
osibar

osibar


Broj poruka : 16
Datum upisa : 25.08.2009
Lokacija : Trogir;sada Zagreb

sirup za prihranu Empty
PočaljiNaslov: Re: sirup za prihranu   sirup za prihranu Icon_minitimeČet Sep 03, 2009 4:14 pm

postar ::
Samo da sirup ohladi da sto manje siri miris.
Drugo vjerovatni imas jaka drustva , automacki ima dosta legla. Znaci trose dosta na leglo a ujedno prave sigurno velike medne vjence. Mora nesto biti i u gornjem tijelu ako si toliko davao, samo bi ja na tom mjestu zamjenio nastavke. Prvo radi toplote a pcele bi iz donjeg nstavka prenosile taj med ili sirup opet gore i to bi bio jos jedan poticaj matici da zalijeze. Ramove nemoj dirati jer je najbolje da pcele same naprave redoslijed ramova. Leglo tokom ovog mjeseca ce se upotpunosti smanjiti i sad sto im budes davao to ce biti prehrana za zimu. Pozzzzzz
Hvala poštaru
Vjerujem da su jaka društva jer ima dosta pčele u košnci.Nisam dizao okvire jer su ulice spojile sa voskom.O zamjeni nastavka sam planirao i to bi moga napraviti ovaj vikend.Ovaj tjedan sam pauzirao sa sirupom,a od sljedečeg ču opet početi do polovine septembra.Pa ču viditi kakvo je stanje i dali treba još.Hvala na suradnji.
OSIBAR.
Nazad na vrh Ići dole
osibar

osibar


Broj poruka : 16
Datum upisa : 25.08.2009
Lokacija : Trogir;sada Zagreb

sirup za prihranu Empty
PočaljiNaslov: Re: sirup za prihranu   sirup za prihranu Icon_minitimePet Sep 11, 2009 12:19 am

Poštovanje poštar.
Napravio sam kako si mi predložio.i poslje toga sam im dao sirup i vidim da su pčele gore.Sad u subotu ču im opet dati sirupa i možda još jednom i mislim da bo to bilo dosta.
Pa šta Bog da bit če.Nadam se da če sve prezimiti.
OSIBAR.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





sirup za prihranu Empty
PočaljiNaslov: Re: sirup za prihranu   sirup za prihranu Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
sirup za prihranu
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
PČELARSKI FORUM :: TEHNIKA PČELARENJA :: PRIHRANJIVANJ-
Skoči na: