PČELARSKI FORUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
PČELARSKI FORUM

Forum za ljubitelje pčelarenja
 
PrijemLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 Novine ispod poklopca

Ići dole 
4 posters
AutorPoruka
Admin
Admin
Admin


Broj poruka : 68
Datum upisa : 21.10.2008
Godina : 56
Lokacija : Starčevo

Novine ispod poklopca Empty
PočaljiNaslov: Novine ispod poklopca   Novine ispod poklopca Icon_minitimeČet Nov 13, 2008 12:39 pm

Da li ste stavili listove novina ispod poklopca . ja sam stavio tako su mi rekli stariji i iskusniji pčelari to već radim dugi niz godina , zašto se stavljaju ?
Nazad na vrh Ići dole
https://med-polen.forumsr.net
trut




Broj poruka : 13
Datum upisa : 06.12.2008
Lokacija : pale

Novine ispod poklopca Empty
PočaljiNaslov: Re: Novine ispod poklopca   Novine ispod poklopca Icon_minitimeSub Dec 06, 2008 10:21 pm

pozdrav svima. novine se stavljaju kao termo izolacija i kao sakupljac viska vlage koja se u toku zime pojavi u kosnici.
inace ta vlaga moze da dovede do toga da krajnji ramovi plodista kondezuju visak i da oozelene sto na priljece predstavlja problem pcelama.
vlaga je jedan od osnovnih uzrocnika pojave nozemoze
Nazad na vrh Ići dole
http://sumar.zara@gmail.com
postar




Broj poruka : 127
Datum upisa : 25.01.2009
Godina : 63
Lokacija : Sarajevo /kod Breze

Novine ispod poklopca Empty
PočaljiNaslov: Re: Novine ispod poklopca   Novine ispod poklopca Icon_minitimePon Jan 26, 2009 12:35 am

Admin ::
Da li ste stavili listove novina ispod poklopca . ja sam stavio tako su mi rekli stariji i iskusniji pčelari to već radim dugi niz godina , zašto se stavljaju ?
I sama riječ utopljavanje Admine govori puno ali novina nije neko posebno utopljavanje nego samo da kupi vlagu i da smanji crkulaciju zračne struje. Dabi izbjego ogroman kondez probaj na jednoj koš staviti pod krov tablu stiropola tako češ stvoriti veču toplotu u gornjem djelu koš a vlaga (kondez) če padati ka pdnici tamo gdj je hladnije.
Nazad na vrh Ići dole
Admin
Admin
Admin


Broj poruka : 68
Datum upisa : 21.10.2008
Godina : 56
Lokacija : Starčevo

Novine ispod poklopca Empty
PočaljiNaslov: Re: Novine ispod poklopca   Novine ispod poklopca Icon_minitimePon Jan 26, 2009 11:12 am

Ja sam već i to primenio , tačnije sve poklopce na košnicama sam radio sam tako što ispod lima stavim stiropor . Mogu priznati da od kada sam to uradio prezimljavanje je mnogo bezbolnije .
Nazad na vrh Ići dole
https://med-polen.forumsr.net
postar




Broj poruka : 127
Datum upisa : 25.01.2009
Godina : 63
Lokacija : Sarajevo /kod Breze

Novine ispod poklopca Empty
PočaljiNaslov: Re: Novine ispod poklopca   Novine ispod poklopca Icon_minitimeUto Jan 27, 2009 9:46 pm

Ja dok sam pčelario sa drvenim LR koš. pokušao sam na jednoj ovako.Ako uzimljavaš na 2 nastavka onda probaj sa jednom da samo grnji nastavak utopliš okolo sa stiropolom odzgo po ramovima prozirni najlon pa stiropol od kraja do kraja pa krov. Prati vlagu i proljetni razvoj na odnos drugi košnica.
Smatram da ćeš učiti velike razlike.
Nazad na vrh Ići dole
Admin
Admin
Admin


Broj poruka : 68
Datum upisa : 21.10.2008
Godina : 56
Lokacija : Starčevo

Novine ispod poklopca Empty
PočaljiNaslov: Re: Novine ispod poklopca   Novine ispod poklopca Icon_minitimeSre Jan 28, 2009 8:02 pm

Baš ću da probam . Mada ozbilno razmišljam da napravim jednu košnicu od stiradura da probam kako to ide .
Nazad na vrh Ići dole
https://med-polen.forumsr.net
postar




Broj poruka : 127
Datum upisa : 25.01.2009
Godina : 63
Lokacija : Sarajevo /kod Breze

Novine ispod poklopca Empty
PočaljiNaslov: Re: Novine ispod poklopca   Novine ispod poklopca Icon_minitimeSre Jan 28, 2009 11:28 pm

Pokušaj nečete pregulit ali da bi imala svoj efekat moraš napraviti iduboku podnicu.Na plitkoj ima da rojevi izliječu ko granate.
Nazad na vrh Ići dole
Admin
Admin
Admin


Broj poruka : 68
Datum upisa : 21.10.2008
Godina : 56
Lokacija : Starčevo

Novine ispod poklopca Empty
PočaljiNaslov: Re: Novine ispod poklopca   Novine ispod poklopca Icon_minitimeČet Jan 29, 2009 12:14 am

postar ::
Pokušaj nečete pregulit ali da bi imala svoj efekat moraš napraviti iduboku podnicu.Na plitkoj ima da rojevi izliječu ko granate.

Pojasnimi šta si mislio pod tim da će rojevi da izleću ko granate , da li će da se mnogo roje ili nešto drugo .
Nazad na vrh Ići dole
https://med-polen.forumsr.net
postar




Broj poruka : 127
Datum upisa : 25.01.2009
Godina : 63
Lokacija : Sarajevo /kod Breze

Novine ispod poklopca Empty
PočaljiNaslov: Re: Novine ispod poklopca   Novine ispod poklopca Icon_minitimePet Jan 30, 2009 12:52 am

Društvo se brzo razvija jer ima odgovarajuču temperaturu i normalno ako ima dovoljno hrane matica zaliježe ko luda. Čim se stvori višak pčele koji nema šta raditi anema se gdje sklonuti da miruje pošto je plitka podnica povlače matičnjak i problem (roj). Stalno moraš biti tu proširivat i zapošljavat.
Dok u dubokoj "HS" podnici bude višak pčele visi kao roj i do 10 hiljada tako miruje a ne povlači matičnjak. Kada hoču roj moram ga napraviti vještački.
Nazad na vrh Ići dole
Žeki

Žeki


Broj poruka : 231
Datum upisa : 02.12.2008
Lokacija : BG,Žarkovo

Novine ispod poklopca Empty
PočaljiNaslov: Re: Novine ispod poklopca   Novine ispod poklopca Icon_minitimePet Jan 30, 2009 9:51 pm

Iako je kod nas još uvijek velik broj pčelara uvjeren da je ubacivanje novinskog papira cool to je totalna bedastoća i ružna neekološka nasljeđena pogrešna navika. Prvo papir upija vlagu koja kasnije kapa po pčelama jer papir ima ograničena svojstva upijanja. Kad se u papir upije određena količina vlage on prestaje biti izolator nužan za leglo u zinskim mjesecima.
Nazad na vrh Ići dole
http://duborez.wordpress.com
postar




Broj poruka : 127
Datum upisa : 25.01.2009
Godina : 63
Lokacija : Sarajevo /kod Breze

Novine ispod poklopca Empty
PočaljiNaslov: Re: Novine ispod poklopca   Novine ispod poklopca Icon_minitimeSub Jan 31, 2009 7:08 pm

Ovoje sve ok Žaki ali pojedine pćelare koji su navikli na svoj sistem tesko je ubjediti da i novina ima svoj kapacitet u primanju vlage. U proljetnom razvitku društva uvjek je bilo i biče vlage. Hiljade godina pčelari su istraživali pa mogu slobodno reči mudrovali i rezutat tog truda su ha ha ha novine ili otvor (ventilacija). Pčele svom snagom trude se dataj otvor što prije zatvore.Promaja ma koji to živi stvor još voli biti na promaji a pogotovo kada ima potomak.
Nazad na vrh Ići dole
postar




Broj poruka : 127
Datum upisa : 25.01.2009
Godina : 63
Lokacija : Sarajevo /kod Breze

Novine ispod poklopca Empty
PočaljiNaslov: Re: Novine ispod poklopca   Novine ispod poklopca Icon_minitimeNed Feb 08, 2009 9:09 pm

Novine ispod poklopca 011909134541

Žaki samo najlon i poklopac od stiropola.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Novine ispod poklopca Empty
PočaljiNaslov: Re: Novine ispod poklopca   Novine ispod poklopca Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Novine ispod poklopca
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
PČELARSKI FORUM :: TEHNIKA PČELARENJA :: PREZIMLJAVANJE-
Skoči na: