PČELARSKI FORUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
PČELARSKI FORUM

Forum za ljubitelje pčelarenja
 
PrijemLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 Sajam u Beogradu

Ići dole 
+2
postar
Žeki
6 posters
AutorPoruka
Žeki

Žeki


Broj poruka : 231
Datum upisa : 02.12.2008
Lokacija : BG,Žarkovo

Sajam u Beogradu Empty
PočaljiNaslov: Sajam u Beogradu   Sajam u Beogradu Icon_minitimeUto Feb 03, 2009 9:27 pm

DRŽAVNI PČELARSKI SAJAM 14.02.2009 - 15.02.2009
Prvi državni pčelarski sajam osmišljen je kao smotra pčelarstva. Na njemu pčelari praktičari i proizvođači opreme za pčelarstvo predstavljaju svoja dostignuća. Sva oprema i repromaterijali iz ove oblasti na Sajmu se prodaju po najpovoljnijim cenama i uslovima. Sajam ima izložbeni i prodajni karakter.

Radno vreme
subota 14.02.2009. 09.00-19.30
nedelja 15.02.2009. 09.00-18.00
Hale
Hala 3
Organizator
Savez pčelarskih organizacija Srbije
Molerova 13
11000 Beograd
Tel: +381(0)11/2458640

Osoba za kontakt na Beogradskom sajmu:
Aleksandar Pavić
Project Manager
Tel/fax: +381 11 2655 831
Fax: +381 11 2655 042
E-mail: aleksandar.pavic@sajam.co.rs

Ovo nisam do sad video da se održava na sajmu,možda ne bi bilo zgoreg ako ništa svratiti Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
http://duborez.wordpress.com
postar




Broj poruka : 127
Datum upisa : 25.01.2009
Godina : 63
Lokacija : Sarajevo /kod Breze

Sajam u Beogradu Empty
PočaljiNaslov: Re: Sajam u Beogradu   Sajam u Beogradu Icon_minitimeUto Feb 03, 2009 11:42 pm

Žaki 15 02 mi je rođendan a sajam u Beogradu mi je velika želja. Kad bi to sebi uspio priuštiti mislim na slobodno vrijeme to bi bio poklon za 10.
Nazad na vrh Ići dole
Žeki

Žeki


Broj poruka : 231
Datum upisa : 02.12.2008
Lokacija : BG,Žarkovo

Sajam u Beogradu Empty
PočaljiNaslov: Re: Sajam u Beogradu   Sajam u Beogradu Icon_minitimeSre Feb 04, 2009 12:12 am

Very Happy Taman imaš vremena da se organizuješ,a još i vikend,gde ćeš bolje...
Nazad na vrh Ići dole
http://duborez.wordpress.com
Žeki

Žeki


Broj poruka : 231
Datum upisa : 02.12.2008
Lokacija : BG,Žarkovo

Sajam u Beogradu Empty
PočaljiNaslov: Re: Sajam u Beogradu   Sajam u Beogradu Icon_minitimeNed Feb 15, 2009 7:51 pm

Sretan rođendan @postar lol! lol! lol! lol! Very Happy i sve najbolje!!!!!

Neode ja na sajam Sad mada mi je blizu ( 5-6 stanica gradskog prevoza)nikako nisam mogao da se ukombinujem...ali evo nešto iz novina...


Poslednji izmenio Žeki dana Ned Feb 15, 2009 8:24 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
http://duborez.wordpress.com
Žeki

Žeki


Broj poruka : 231
Datum upisa : 02.12.2008
Lokacija : BG,Žarkovo

Sajam u Beogradu Empty
PočaljiNaslov: Re: Sajam u Beogradu   Sajam u Beogradu Icon_minitimeNed Feb 15, 2009 8:22 pm

Nakon što je prve posetioce pozdravio Rodoljub Živadinović, predsednik Saveza pčelarskih organizacija Srbije, a kralj medovače Milija Radivojević zapevao „Zajdi, zajdi“, gosti su se juče ujutru razmileli između štandova prepunih tegli sa medom, medenjaka, vina i rakija od meda. Na prvi pogled jasno je da tu ima svega za svačiji ukus, ali i džep, pošto su se pčelari dogovorili da cena od 400 dinara za kilogram meda bude jedinstvena za vreme trajanja sajma.
Među 73 izlagača iz zemlje i inostranstva, svoje mesto su našli i pčelari iz Slovenije, Hrvatske i Bugarske. Osim tradicionalnih vrsta meda, poput bagremovog, livadskog, šumskog i lipovog, kupcima su ponuđeni i med od uljane repice i suncokreta.
– Med od uljane repice se brzo kristališe, za samo tri dana. Dobar je za probavu i jačanje imuniteta, a preporučujem ga i sportistima – kaže Velibor, pčelar iz Petke.
Nazad na vrh Ići dole
http://duborez.wordpress.com
Žeki

Žeki


Broj poruka : 231
Datum upisa : 02.12.2008
Lokacija : BG,Žarkovo

Sajam u Beogradu Empty
PočaljiNaslov: Re: Sajam u Beogradu   Sajam u Beogradu Icon_minitimeNed Feb 15, 2009 8:23 pm

Na štandu hrvatskog preduzeća „August Cesarec“ iz Krapine, ljudi su se raspitivali za bagremov med sa propolisom i polenov prah, ali su mahom kupovali ukrasne sveće od pčelinjeg voska koje koštaju 100 dinara.
Milena (67), penzionerka iz Beograda, došla je, kako kaže, da se raspita za šumski med i med sa dodacima raznih trava.
– Imam problem sa kašljem i smatram da je med najbolji prirodni lek. Osim toga, koristim ga i da zasladim čaj jer je tako mnogo ukusniji – kaže Milena.
Na štandu firme „Bikar“ iz Sremskih Karlovaca gurao se veliki broj ljudi, među kojima su bili i ljubitelji dobre „kapljice“. Oni su hteli da probaju medovinu, to jest, vino od meda koje se tu jedino moglo naći. Flaša medovine „perun“ od 0,7 l košta 1.000 dinara, dok je rakija od pola litre 400 dinara.
– Pre nekoliko godina imao sam veliku količinu meda u zalihama, pa sam rešio da se oprobam u pravljenju medovine. Nju su još naši preci znali da sprave bez ikakvih dodataka, konzervansa ili hemikalija. Iako su mi se svi smejali, misleći da neću uspeti, posle mnogo pokušaja uspeo sam da napravim odličnu medovinu. Prvu sam dao na probu ukućanima i svima se dopala. Posle sam za nju dobio i razna priznanja, između ostalog, i zlatnu medalju za kvalitet Novosadskog sajma. Moja medovina je sada cenjena – priča Aleksandar Bikar, pčelar koji se ovim poslom bavi već 38 godina.
U tom trenutku prilazi gospođa sa upravo kupljenom flašom medovine sa klekom.
– Odlična je. To je pravo žensko piće, ukusno, slatko a ne obara s nogu – komentariše ona.
Nazad na vrh Ići dole
http://duborez.wordpress.com
Žeki

Žeki


Broj poruka : 231
Datum upisa : 02.12.2008
Lokacija : BG,Žarkovo

Sajam u Beogradu Empty
PočaljiNaslov: Re: Sajam u Beogradu   Sajam u Beogradu Icon_minitimeNed Feb 15, 2009 8:24 pm

Aleksandar kaže da nije tajna kako se pravi medovača. On pomeša med i vodu u srazmeri 7:1, pa ostavi da proces vrenja uradi svoje. Ako je temperatura prostorije 20 stepeni, potrebno je svega osam dana da se vrenje završi. Tada smesu pomeša sa prepečenicom, pa medovača bude jačine oko 55 gradi. Da ne bi bila tako jaka i da bi ljudi mogli da uživaju kad je piju, ona se razblaži na 40 gradi.
– Medovača je lek, kao i svaki proizvod od meda. A pošto se med tu meša sa rakijom, kao i kod svakog alkoholnog pića, ne treba preterivati. Čašica medovače ujutru je sasvim dovoljna – dodaje Aleksandar.
Dok se posetioci guraju da kupe medenjake i probaju rakiju od meda, žene se uglavnom interesuju za kreme na bazi propolisa koje pravi Aleksandrova supruga. Većina tih krema, tvrdi ona, leči rane, opekotine, pomaže i kod problema sa hemoroidima.
Malo dalje od njihovog štanda dvojica penzionera se raspituju za med sa Vlasine. Nakon što su probali po kašičicu livadskog meda sa mlevenim polenovim prahom i gucnuli po čašicu medovače, upitali su prodavca da im preporuči neki proizvod za probleme sa prostatom. Prodavac Živko Stojiljković iz Bobišta pokraj Leskovca strpljivo im je objašnjavao da se u tegli koju im nudi kao rešenje za njihove muke nalazi kristalisan livadski med sa dodacima semenki bundeve, polenovog praha i malo propolisa, i to za samo 600 dinara.
– Osim meda i polenovog praha, prodajem i specijalnu mešavinu „anemit“. Ona je dobra za anemij– priča on.
Nedaleko odatle jedan prodavac mami kupce vičući:
– Ko kupi med kod nas, osvojiće bure meda ljudi, bure meda!
Ljudi se raspituju kod prodavca i saznaju da uz svaki kupljen proizvod na sajmu dobiju kupon da učestvuju u nagradnoj igri u kojoj je glavna nagrada bure meda od 50 kilograma. Nagrada će biti dodeljena danas najsrećnijem posetiocu sajma.
Organizatori Sajma danas očekuju i posetioce iz Slovenije, BiH, Hrvatske i Makedonije. Najavljeno je da će doći oko 50 autobusa, a sve u saradnji našeg pčelarskog saveza sa savezima okolnih zemalja.
Nazad na vrh Ići dole
http://duborez.wordpress.com
postar




Broj poruka : 127
Datum upisa : 25.01.2009
Godina : 63
Lokacija : Sarajevo /kod Breze

Sajam u Beogradu Empty
PočaljiNaslov: "HS" KOŠNICE OD TVRDOG STIROPOLA   Sajam u Beogradu Icon_minitimeNed Feb 15, 2009 10:04 pm

Zaki puno ti hvala na rođendanskim cestitkama , nek i tebe sreca prati.
Čitam tvoja izlaganja redovno i svaka cast, samo to sto nisi isao na sajam je velika zamjerka. U kom djelu si Beograda.
Nazad na vrh Ići dole
Admin
Admin
Admin


Broj poruka : 68
Datum upisa : 21.10.2008
Godina : 56
Lokacija : Starčevo

Sajam u Beogradu Empty
PočaljiNaslov: Re: Sajam u Beogradu   Sajam u Beogradu Icon_minitimePon Feb 16, 2009 11:20 am

Ja sam bio planirao da idem juće ali sav ovaj sneg me je baš zadržao da nejdem , inače radio sam noćas pa bi me to baš ubilo da sam morao juče da odem do sajma a noću da radim .
Postar srećan rođendan .
Nazad na vrh Ići dole
https://med-polen.forumsr.net
postar




Broj poruka : 127
Datum upisa : 25.01.2009
Godina : 63
Lokacija : Sarajevo /kod Breze

Sajam u Beogradu Empty
PočaljiNaslov: Re: Sajam u Beogradu   Sajam u Beogradu Icon_minitimeČet Feb 19, 2009 1:27 am

Admin ::
Ja sam bio planirao da idem juće ali sav ovaj sneg me je baš zadržao da nejdem , inače radio sam noćas pa bi me to baš ubilo da sam morao juče da odem do sajma a noću da radim .
Postar srećan rođendan .

Zamjerke za sajam, a zahvaljujem se puno na čestitkama Ratko.
Nazad na vrh Ići dole
osibar

osibar


Broj poruka : 16
Datum upisa : 25.08.2009
Lokacija : Trogir;sada Zagreb

Sajam u Beogradu Empty
PočaljiNaslov: Re: Sajam u Beogradu   Sajam u Beogradu Icon_minitimeSre Avg 26, 2009 10:37 pm

Žeki ::
Sretan rođendan @postar lol! lol! lol! lol! Very Happy i sve najbolje!!!!!

Neode ja na sajam Sad mada mi je blizu ( 5-6 stanica gradskog prevoza)nikako nisam mogao da se ukombinujem...ali evo nešto iz novina...
Žeki sori
Di se ti nalaziš(koji predio grada)?Ja imam ujaka malo niže od Bulevarske tržnice,jedna uličica koja se spušta prema pumpi i mislim da je to auto putili zaobilaznica.A bratiča nimam blizu crvenog krsta,a isto se može izači na Bulevarsku(ako se još tako zove).Zanima me čisto da se orjentiram disi otprilike.Osim ako to nije tajna affraid
OSIBAR.
Nazad na vrh Ići dole
Žeki-Duborecko

Žeki-Duborecko


Broj poruka : 134
Datum upisa : 10.04.2009

Sajam u Beogradu Empty
PočaljiNaslov: Re: Sajam u Beogradu   Sajam u Beogradu Icon_minitimeSre Avg 26, 2009 11:33 pm

Jest tajna Cool ...a i piše mi u "Lokaciji" Very Happy .Kad ideš auto-putem ...prelaziš Savu mostom Gazela ,sa desne strane vidiš Sajam a na brdu iznad vidiš neke solitere koji se "stepenasto" spuštaju (to je odprilike Banovo brdo) ...e ja sam "odmah" iza toga u Žarkovu...uf al sam objasnio Shocked ...otprilike suprotni kraj grada od Bulevara
Nazad na vrh Ići dole
osibar

osibar


Broj poruka : 16
Datum upisa : 25.08.2009
Lokacija : Trogir;sada Zagreb

Sajam u Beogradu Empty
PočaljiNaslov: Re: Sajam u Beogradu   Sajam u Beogradu Icon_minitimeČet Avg 27, 2009 11:03 am

Žeki-Duborecko ::
Jest tajna Cool ...a i piše mi u "Lokaciji" Very Happy .Kad ideš auto-putem ...prelaziš Savu mostom Gazela ,sa desne strane vidiš Sajam a na brdu iznad vidiš neke solitere koji se "stepenasto" spuštaju (to je odprilike Banovo brdo) ...e ja sam "odmah" iza toga u Žarkovu...uf al sam objasnio Shocked ...otprilike suprotni kraj grada od Bulevara
OK.Svatio sam.
Znam koji je most Gazela,znam koji je dio Banovo brdo,a sad znam i di je Žarkovo.Hvala na informaciji ,nemoj se ljutiti šta sam pitao,zanimalo me di je to.Dogodine ako budem financiski u mogučnosti,trebao bi doći u Beograd.Na pomen za baku.Bio sam prije dvije godine,a sad čemo vidjeti.
Hvala. What a Face
Nazad na vrh Ići dole
mungos1212




Broj poruka : 1
Datum upisa : 24.01.2010

Sajam u Beogradu Empty
PočaljiNaslov: Re: Sajam u Beogradu   Sajam u Beogradu Icon_minitimeUto Jan 26, 2010 12:22 pm

Udruženje Apize Zenica organizuje jednodnevnu posjetu najvećem balkanskom sajmu pčelarstva u Beogradu 13.2.2010 za područje Ze-Do kantona. Obezbjeđen je veliki autobus a polazak je iz Zenice. Cijena karte je 40 KM i mogu se prijaviti samo članovi udruženja. Sva zainteresirana udruženja na području Ze-Do kantona ili njihovi članovi obavještenja mogu dobiti na 061/816054
Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Sajam u Beogradu Empty
PočaljiNaslov: Re: Sajam u Beogradu   Sajam u Beogradu Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Sajam u Beogradu
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
PČELARSKI FORUM :: FORUM :: PREDLOZI I PITANJA-
Skoči na: